Modelowanie Kobiecej Sylwetki FB&M

Trening Personalny

Blog

Cennik

Grafik

O mnie

Oferta

Ekipa Garden

ANALIZA SKŁADU CIAŁA I TESTY

Współpraca

ANALIZA I POMIAR SKŁADU CIAŁA

analiza i pomiar składu ciała - Studio Garden Barbara Kurpas

GARDEN BODY&MIND

analiza i pomiar składu ciała

Jako Trener personalny pracuję z podopiecznymi towarzysząc im w procesie wprowadzania prozdrowotnych nawyków, które w długoterminowym czasie przynoszą pozytywne skutki zdrowotne, sylwetkowe i mentalne. Cykliczna analiza składu ciała na medycznym Analizatorze TANITA jest dla mnie jednym z monitorów zmian zachodzącym w ciele podopiecznego.

Dzięki krótkiemu badaniu na maszynie możemy określić jak postępuje przemiana  w poszczególnych segmentach ciała. Jak na ciało wpływa wykonywany trening oraz zmiana odżywiania.

Kilka podstawowych parametrów rejestrowanych przez analizator to:

  • Tkanka tłuszczowa – prawidłowy zakres to około 15-20% dla mężczyzn i 16-25% dla kobiet (wartości szacunkowe). Poziom tkanki tłuszczowej pomaga określić otyłość, nadwagę lub niedożywienie, zdecydowanie lepiej niż sam wskaźnik BMI. Otyłość diagnozuje się, gdy poziom tkanki tłuszczowej przekroczy 30% masy ciała u kobiet, a u mężczyzn – powyżej 25%.
  • Stopień otłuszczenia narządów – bezpieczny wynik mieści się od 1 do 12. Im wyżej, tym narządy wewnętrzne są mocniej otłuszczone, co sprzyja rozwojowi wielu chorób w tym najbardziej przewlekłych takich jak: cukrzyca, miażdżyca, insulinooporność, choroby autoimmunologiczne itd.
  • Masa mięśniowa – nie ma jednoznacznie określonych norm dla masy tkanki mięśniowej. Stanowi średnio około 30% całkowitej masy ciała, a wartości dla mężczyzn i dla kobiet są dopasowane do ich aktywności fizycznej.
  • Masa kostna – to około 12-13,5% masy ciała dorosłego człowieka. Niska masa kostna może świadczyć o demineralizacji kości i toczącym się procesie osteoporozy.
  • Zawartość wody w organizmie – powinna mieścić się w przedziale około 45-60% masy ciała. Zbyt mała zawartość świadczy o odwodnieniu, natomiast zbyt wysoka może świadczyć o nieprawidłowym funkcjonowaniu narządów wewnętrznych lub nieprawidłowej pracy układu hormonalnego i przejawiać się może poprzez zatrzymanie wody w organizmie.

Warto do planu treningowego oraz planu żywieniowego dodać stałe monitorowanie, by widzieć jak przebiega postęp. A jeśli coś nie wychodzi, postępy nie są tak szybkie jak się tego spodziewaliśmy, dotarliśmy do ściany, po szczerej rozmowie mamy możliwość zmiany poszczególnych działań i szansę na sukces w postaci dotarcia do wyznaczonego celu.

analiza i pomiar składu ciała - Studio Garden Barbara Kurpas

POZWÓL CIAŁU ROZKWITNĄĆ

poznaj swoje ciało

Pamiętaj =) nasze ciało ma indywidualne uwarunkowania, a my sami swoje własne nawyki i codzienne ścieżki postępowania.

Proces powrotu do sprawności lub upragnionej sylwetki wymaga czasu. Przecież nie straciliśmy sprawności fizycznej w jeden dzień (pomijając kwestię tragicznych w skutkach wypadków)  lub też nie przytyliśmy nagle 10 „nadprogramowych” kilogramów tłuszczu w jeden miesiąc.

Pomijając choroby, nie widoczną (często nie świadomą) przyczyną pogorszenia stanu zdrowia i sprawności fizycznej jest siedzący i mało aktywny styl życia oraz wysoko przetworzona żywność, dominująca w diecie, które powodują otyłość, przykurcze mięśniowe oraz brak elastyczności powięzi tworząc wady postawy i bóle w różnych częściach ciała. Dlatego warto systematycznie się ruszać, dbać o to co jem, monitorować postępy by usprawniać działania i dopasowywać Zdrowy Styl Życia pod siebie i dla siebie.

Garden Active Body & Mind jest małym , kameralnych studiem Treningu Personalnego, chcesz dokonać analizy składu ciała , trenować i prowadzić zdrowy styl życia z nami, zapraszamy, umów się wcześniej na wizytę.

raport analiza i pomiar składu ciała - Studio Garden Barbara Kurpas

OFERTA STUDIA GARDEN

jakie zajęcia znajdują się w ofercie GARDEN BODY&MIND?

TRENING MEDYCZNY

zobacz więcej →

MODELOWANIE KOBIECEJ SYLWETKI

zobacz więcej →

TRENING PERSONALNY

zobacz więcej →

TURBO SPALANIE

zobacz więcej →

TRENING Z TAŚMAMI TRX

zobacz więcej →

PILATES

zobacz więcej →

POLE DANCE DLA DZIECI

zobacz więcej →

POLE DANCE DLA DOROSŁYCH

zobacz więcej →

Pozwól Ciału
Rozkwitnąć

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ

Dołącz do nas zadzwoń lub napisz i pozwól rozkwitnąć swojemu ciału

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.