Modelowanie Kobiecej Sylwetki FB&M

Trening Personalny

Blog

Cennik

Grafik

O mnie

Oferta

Ekipa Garden

ANALIZA SKŁADU CIAŁA I TESTY

Współpraca

TESTY SKIRINGOWE

testy skiringowe - Studio Garden Barbara Kurpas

GARDEN BODY&MIND

testy skiringowe

Indywidualny plan treningowy da Ci największą szansę udanej przemiany z kanapowca w osobę aktywną.  Podstawą stworzenia takiego planu jest dopasowanie go do Twoich możliwości fizycznych, czasowych, predyspozycji i motywacji. Po mojej stronie należy określenie, który obszar Twojego ciała potrzebuje wzmocnienia, rozluźnienia lub stabilizacji.

Aby to ustalić W GARDEN korzystamy z szeregu testów Skriningowych, których celem jest zobrazowanie dobrych i słabych stron struktury ruchu. Podstawą będzie tutaj sprawdzenie poziomu:

  • mobilności: zakresu ruchu w stawach,
  • stabilizacji : umiejętności utrzymania ciała w określonej pozycji lub działaniu ruchowym z jak najmniejszym chwianiem się,
  • globalnych wzorców ruchowych : ruchów angażujących całe ciało, które powinny być możliwe do wykonania przez każdego.

Nasze ciało to szereg powiązań, wzajemnie na siebie oddziałujących. Dzięki powięziom otaczającym i łączącym mięśnie w funkcyjne zależności, możemy podczas ruchu przenosić siły w wielu obszarach ciała, wpływając na ogólną wydajność poruszania się.

Podczas aktywności fizycznej, ograniczony zakres ruchu w jednym stawie czy osłabiony mięsień (który staje się słabym ogniwem), zaburzać będzie prawidłowy wzorzec ruchowy.

Ciało człowieka, aby zachować funkcję ruchu dokona kompensacji działania w obrębie słabego ogniwa poprzez zwiększony zakres ruchu sąsiedniego stawu czy przeciążenia sąsiednich tkanek. Gdy mamy  zaburzenia w jednym miejscu (coś nas boli, jest nadmiernie spięte lub rozciągnięte itp.) może to doprowadzić do kontuzji w innych odległych częściach ciała.

Ruch kończyn wymaga prawidłowej funkcji mięśni łączących je ze szkieletem. Nie można ćwiczyć mięśni kończyn dolnych bez ćwiczenia mięśni odpowiedzialnych za ich stabilizację. Aby kręgosłup miał zapewnioną stabilność, mięsień poprzeczny brzucha oraz mięśnie wielodzielne muszą prawidłowo funkcjonować we współpracy z mięśniami skośnymi wewnętrznymi brzucha, przeponą i mięśniami dna miednicy. Wspólnie stanowią one grupę mięśni CORE (ang. core – mięśnie odpowiedzialne za głęboką stabilizację ciała).

Testy Skriningowe w treningu personalnym wpływają na jego efektywność. Są środkiem, który pozwala określić jakie ćwiczenia będą dla Ciebie odpowiednie.

W pierwszej kolejności usprawnianie, nauka poprawnych wzorców ruchowych następnie realizacja celu treningowego, który dla siebie, najlepiej po konsultacji z trenerem, wyznaczysz.

Garden Active Body & Mind jest małym , kameralnych studiem Treningu Personalnego, chcesz dokonać analizy składu ciała , trenować i prowadzić zdrowy styl życia z nami, zapraszamy, umów się wcześniej na wizytę.

testy skiringowe - Studio Garden Barbara Kurpas

OFERTA STUDIA GARDEN

jakie zajęcia znajdują się w ofercie GARDEN BODY&MIND?

TRENING MEDYCZNY

zobacz więcej →

MODELOWANIE KOBIECEJ SYLWETKI

zobacz więcej →

TRENING PERSONALNY

zobacz więcej →

TURBO SPALANIE

zobacz więcej →

TRENING Z TAŚMAMI TRX

zobacz więcej →

PILATES

zobacz więcej →

POLE DANCE DLA DZIECI

zobacz więcej →

POLE DANCE DLA DOROSŁYCH

zobacz więcej →

Pozwól Ciału
Rozkwitnąć

ZACZNIJ JUŻ DZIŚ

Dołącz do nas zadzwoń lub napisz i pozwól rozkwitnąć swojemu ciału

Ta strona używa plików cookies! Korzystając ze strony zgadzasz się na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.